Çinli akıllı telefon devi Türkiye’deki popüler modeli için yeni güncelleme yayınladı

Nothing‘in Mart ayının ilk haftasında tanıttığı Phone (2a) modeli, bugünden itibaren Hindistan’da satışa sunuldu. Piyasaya yeni sürülmesine rağmen, Phone (2a) için ilk yazılım güncellemesi de yayınlandı. Nothing OS 2.5.3 güncellemesi, kamera ve telefonun genel performansında birçok iyileştirme sunuyor ve yeni widget’lar ekliyor.

Bu güncelleme ile birlikte, kullanıcıların fotoğraflarda XDR ekran efektini destekleyen Ultra XDR özelliğinden yararlanmaları mümkün hale geliyor. Ayrıca, kamera uygulamasının yüklenme hızı ve genel performansında, HDR işleme ve renk doygunluğunda iyileştirmeler yapılıyor. Ön kamera fotoğraflarının netliği de artırılıyor.

Çinli akıllı telefon devi Türkiye’deki popüler modeli için yeni güncelleme yayınladı

Güncelleme, sistem genelindeki kullanıcı arayüzü öğelerinde rafineler sunuyor ve arka plan uygulama performansını artırıyor. Yeni bir Kaydedici widget’ı, kullanıcılara gizli çağrı kaydı yapma olanağı sağlıyor. Ayrıca kamera ve pil için widget’lar da güncellemeye dahil ediliyor. Güncelleme, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çeşitli hata düzeltmeleri de içeriyor.

Genel iyileştirmeler arasında yeni zil sesleri, sürekli ekran görüntüsü alındığında önceki önizlemenin otomatik olarak kaybolması, dokunma geribildiriminde üç seviyeli haptik, ana ekrandan her zaman açık ekrana geçişte animasyonların rafine edilmesi, duvar kağıdı kullanıcı deneyiminin optimize edilmesi, uygulama başlatma animasyonlarının daha da pürüzsüzleştirilmesi, belli kullanıcı arayüzü sorunlarının optimize edilmesi, genel dokunmatik ekran deneyiminin ve arka planda çalışan uygulamaların deneyiminin iyileştirilmesi sayılabilir. Ayrıca, belirli şarj adaptörleriyle uyumluluk da artırılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x